Başkanımız Almanya Birlik Günü Resepsiyonun’da

Başkanımız Rüştü Şentuna Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht ve eşi Tatjana Regenbrecht’in davetlisi olarak Almanya Birlik Günü Resepsiyonuna katıldı.

İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen resepsiyonda Eskişehir’den davet edilen tek STK olan Eriad adına katılan Başkanımız, Almanya Başkonsolosu Regenbrecht dışında birçok davetliyle de bir araya geldi…
Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ile görüşmesinde MATRA Projeleri üzerine sohbet ederek

Genç Eriad ın 2024 içinde açılacak hibe programları için öncelik sözü aldı…
Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin Bey ile bir araya gelen Başkanımız Rüştü bey, Dernek faaliyetlerinden bahsettikten sonra Şişli de yoğun şekilde yaşayan Rumeli Göçmenleri Şişli Belediyesiyle de ortak bazı çalışmalar yapılabileceği üzerine anlaşmaya varıldı.

Fener Rum Patrikhanesi Patriği I.Bartholomeos ile de tanışma fırsatı yakaladığımız gecede ise I.Bartholomeos, Rumeli İş İnsanları Derneği adından çok etkilendiğini söyleyerek İstanbul’da daha geniş bir platformda ve zamanda birlikte bir etkinlik yapılabileceğinden bahsetti…

Gecenin sonunda ise Televizyon Yapımcısı Cem Seymen ile Şişli de bir araya gelerek bir kahve sohbeti gerçekleştirildi. Cem Seymen 29 Ekimde düzenlenecek Cumhuriyet Balomuza davet edildi.

Derneğimizin başlıca temel amacı şehrimizde ve bölgemizde ticari faaliyetlerini sürdüren sanayici ve iş insanlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını, örf ve adetlerin devamını sağlayarak dayanışma ruhunu arttırmak, toplumun sosyal ve ekonomik düzeyinin gelişmesine katkıda bulunmak, özel girişimciliğin yaygınlaşmasına çalışmak, sanayici ve işİnsanlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmektir.

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği

© 2022 ERİAD. Bütün hakları saklıdır.